پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

پنج دلیل برای عکاسی در شب

عکاسی در شب

ما عکاسان از عکاسی در شب اجتناب می کنیم. مطمئنا، کسانی هستند که در این زمینه متخصص هستند، اما بسیاری از ما عکاسی در ساعات روز را ترجیح می دهیم.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

از لحاظ تاریخی، در گذشته دلایل قانع کننده ای برای عکاسی نکردن در شب وجود داشت. عکاسی در شب سخت بود. بدلیل عدم وجود صفحه نمایش روی دوربین نمی توانستید ببینید که چه کاری انجام می دهید. هر اشتباه منجر به صرف هزینه ی بسیار برای فیلم و پردازش پس از آن بود. حتی زمانی که دوربین های دیجیتال به روی صحنه آمدند، عملکرد کم نور در بسیاری از دوربین ها وحشتناک بود و درنتیجه کار عکاسی در شب را دشوار می ساخت.

اما در حال حاضر، زمان تغییر کرده است. بدیهی است، با دیجیتال، می توانید ببینید که دقیقا چه کاری انجام می دهید و می توانید به هر تعدادی که دوست دارید عکس تست بگیرید. دوربین های دیجیتال – و عملکرد ضعیف، نور دوربین به طور خاص، در سه تا پنج سال گذشته قویا بهبود یافته است. ابزارهای پردازش تصویر بسیاری در اختیار شما قرار گرفته است، بنابراین در حال حاضر گرفتن عکس های شب تسهیل یافته است.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

همه این موارد، عکاسی در شب را بیشتر از گذشته امکان پذیر کرده است. اما آیا چیزی هایی وجود دارد که شما باید انجام دهید؟ آیا آن ها منجر به گرفتن عکس های بهتر می شوند؟ آیا سرگرم کننده نیستند؟

۱ – بسیاری از مکان های دنیا در شب بسیار رویایی و چشمگیرهستند.

بیشتر عکاسان در حال مبارزه برای انجام کاری متفاوت و خاص هستند. این همان چیزی است که باعث برجسته شدن عکس هایشان با وجود این همه عکس می شود.

عکاسی در شب می تواند به شما کمک کند که این اتفاق رخ دهد. بیایید عکس های قدیمی خود را از مکان های مختلف مجددا اما این بار در شب بگیرید. اما شما قطعا شگفت زده می شوید از این که چگونه بسیاری از مکان های کسل کننده در طول روز می توانند در شب دراماتیک و چشمگیر باشند.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

برای مثال در شهرها،  می توانید چشم انداز های روشن، پل ها، افق آسمان و غیره را پیدا کنید. چراغ های شهر زیبایی بیشتری را به عکس ها اضافه می کنند که شما می توانید با آن کار کنید. در طول روز، این مناظر تخت و غیرجذاب می شوند. در حالی که در شب، معمولا نورپردازی دراماتیک وجود دارد. در محیط های روستایی، نیز آسمان شب را دارید. آسمان صاف در طول روز هیچ چیز ویژه ای ندارد، اما در شب یک آسمان پر ستاره در اختیار شما می باشد. در هر صورت، شما می توانید نور مورد نظر خود را به صحنه از طریق یک فلاش و یا نقاشی با نور اضافه کنید (چراغ قوه را همراه خود داشته باشید!).

علاوه بر این، شب متفاوت از چیزی است که اکثر مردم به طور معمول می بینند. این به این معنی نیست که عکاسی در شب یک انقلاب است، اما عکاسی در طول روز معمول تر است. مردم به دیدن عکس در طول روز عادت کرده اند. آن ها حتی عکس های طلوع و غروب خورشید بسیاری را دیده اند. عکس شب کمی غیر معمول تر است. از این مزیت استفاده کنید.

۲ – شما می توانید به اثرات شگفت انگیزی که در طول روز غیر ممکن است، دست یابید

دنباله یا رد نوری، اثر ستاره ای نور، القای حرکت همگی در شب براحتی امکان پذیر هستند. سرعت شاتر طولانی که اغلب نیاز به نوردهی مناسب برای عکاسی در شب دارد می تواند به اثرات فوق العاده ای منجر شود. علاوه بر این، در شب شما می توانید با نورها کار کنید که در طول روز وجود ندارند.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

در شب، نه تنها شما می توانید عکس هایی بگیرید که دیگران به دلیل ماندن در خانه نمی توانند بگیرند بلکه می توانید عکس هایی بگیرید که دیگر عکاسان نیز نمی توانند بگیرند. برای گرفتن یک عکس خوب در شب شما به درک بیشتری از نوردهی نیاز دارید. نوردهی طولانی مدت بسیار معمول است. پس یک سه پایه و یک ریموت از ضروریات است. برخی ملاحظات دیگر برای عکاسی در شب عبارتند از:

  • شما نیاز دارید که سرعت شاتر را کنترل کنید تا بتوانید جایی که می خواهید القای حرکت را در عکس خود داشته باشد و جایی که نیاز ندارید از لرزش دوربین خود جلوگیری کنید.
  • دیافراگم را نیز باید برای تعادل در نوردهی موردنیاز کنترل نمایید، به عنوان مثال دستیابی به عمق میدان مناسب، اثر ستاره ای نورها، و اجتناب از انکسار نوری یا diffraction.
  • مقدار ISO را نیز باید برای رسیدن به یک نوردهی مناسب و بدون نویز غیر قابل تحمل کنترل نمایید.

برخی از این موارد موضوعاتی هستند که باید در عکاسی روز نیز رعایت شوند. اما اهمیت آن ها برای عکاسی در شب فراتر از این است. فقدان نور مشکلی نیست که نتوانید از پس آن بر بیایید،اما شما نیاز دارید که بدانید چه کاری انجام می دهید.

۳ -نور هرگز تغییر نمی کند.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

به عنوان کسی که عکاسی منظره را دوست دارد، صرف تمام وقت خود برای رسیدن به لحظات مناسب و زودگذر نوری که آن هم ممکن است برسد یا نرسد می تواند واقعا خسته کننده باشد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه درصدی از یک روز معمولی نور مناسب برای عکاسی منظره وجود دارد؟ این یک پنجره کوچک است! علاوه بر این، چند بار باید برای یک غروب آفتاب و نتایج پس آن منتظر بمانید؟

با عکاسی در شب، از سوی دیگر، شما مجبور به انتظار کشیدن برای نور نیستید. نور خورشید تنها یکبار بطور کامل تنظیم می شود و تغییر نمی کند. در شب همه چیز تاریک است. نور چراغ های شهر، نور افکن ها، و دیگر چراغ های مصنوعی تغییر نمی کنند (تا زمانی که آنها روشن هستند)، و در تمام طول شب ثابت می باشند.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

شما می توانید هر شب بیرون بروید و خواهید دید که همه چیز یکسان است. درضمن نیازی به نگرانی برای تغییر میزان روشنایی ندارید. البته، ممکن است برای ثبت تصویر سوژه های در حرکت نیاز به عجله داشته باشید اما نیازی به عجله برای تغییر میزان نور ندارید.

۴ – عکاسی شب وابستگی زیادی به آب و هوا ندارد.

عکاسی در شب وابسته به آب و هوا نیست. به عنوان مثال، در شب، هر آسمانی صاف یا ابری، در عکس شما به احتمال زیاد سیاه و یا بسیار تاریک است. شما بدنبال ابر با فرم های خاص نیستید.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

فرقی نمی کند عکاسی روز یا شب باشد آب و هوا باید مناسب باشد. روز خاکستری، مه آلود اغلب منجر به یک تصویر برجسته نمی شود (مگر اینکه شما به دنبال یک عنصر مرموز باشید). و شما احتمالا نمی خواهید در یک روز طوفانی به بیرون بروید . اما آسمان بعنوان بخش اعظمی از پس زمینه شما گاهی به اندازه آسمان در روز اهمیت دارد.

۵ – عکاسی شب متناسب با برنامه زندگی شماست

شما می خواهید و دوست دارید برای عکاسی بیرون بروید اما زندگی و کار این اجازه را به شما نمی دهد؟ شما نمی توانید در طول هفته بدلیل کار نمی برای عکاسی بیرون بروید. در تعطیلات آخر هفته نیز به تعهدات خانوادگی و کارهای مربوط به آن گره خورده است. به نظر می رسد که هرگز یک زمان خوب برای خارج شدن از خانه و عکاسی وجود ندارد.

برای بیشتر افراد، بیرون رفتن در شب برای عکاسی آسان تر از روز می باشد. در طول روز، شما در حال کار هستید. در شب، بیشتر افراد آزاد می باشند. در طول روز، فعالیت های خانواده وجود دارد. ولی در شب خانواده ها در حال استراحت هستند. در طول روز، ماموریت هایی برای انجام دادن وجود دارد. در شب، اکثر فروشگاه های بسته شده اند. می توانید ایده بگیرید. بنابراین شب زمان مناسبی برای بیرون رفتن و عکاسی کردن است.

پنج-دلیل-برای-عکاسی-در-شب عکاسی_در-شب باغ-عروس-شکاری باغ-عروس

نتیجه گیری

فراموش نکنید که – نیمی از هر روز شامل شب می باشد. اما با غفلت از شب، شما بخش اعظمی از روز را از دست داده اید. در واقع شما بهترین بخش را از دست داده اید.